Відділ освіти Старокостянтинівської РДА
Хмельницької області

Навчальні округи

ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН
створення шкільних округів в Старокостянтинівському районі в 2012-2017 р. р.

Протягом 2011-2012 навчального року в районі функціонувало два шкільних округи: Староостропільський та Немиринецький, які відповідно об’єднують 5 та 4 загальноосвітніх навчальних заклади різних ступенів. Їх функціонування переконливо свідчить про те, що на даний час це єдино правильний шлях вирішення проблем, з якими зіткнулись сільські школи в умовах складної демографічної ситуації. Шкільні освітні округи стали центром розвитку творчих здібностей, нахилів та обдарувань школярів, а їх опорні школи - методичними центрами з навчання керівників та вчителів дочірніх шкіл по вдосконаленню навчально-виховного процесу, приведення його у відповідність вимогам сьогодення.

Враховуючи результати роботи діючих шкільних округів, та з метою подальшого виконання законодавчих актів з питань, що регулюють систему освіти в державі, забезпечення конституційних прав громадян на освіту, створення належних умов для одержання учнями якісної повної загальної середньої освіти, використання сучасних освітніх технологій, формування та розвитку соціально-зрілої і творчої особистості, підготовки молоді до професійного самовизначення, та враховуючи мережу навчальних закладів підприємств і громадських організацій, розміщених в межах адміністративно-територіальної одиниці, кадровий потенціал та рівень матеріально-технічного забезпечення, відділ освіти розробив перспективний план створення шкільних округів протягом 2012-2017 років.

№ з/п Зміст заходів Термін виконання Примітка
Організаційні заходи
1 Провести інструктивно-методичну нараду з керівниками навчальних закладів з питань ролі шкільних округів в навчально-виховному процесі та організаційні етапи їх створення Травень 2012 р.  
2 Вивчити можливості щодо створення шкільних округів на базі Пеньківського, В.Мацевицького НВК, Самчиківської, Миролюбненської, В.Чернятинської та Веснянської ЗОШ І-ІІІ ст. Лютий-червень 2012р.   
3 Організувати поїздки директорів навчальних закладів, на базі яких планується створити шкільні освітні округи, в Староостропільський шкільний округ з метою обміну досвідом проведення підготовчих етапів по створенню шкільних округів Березень 2012р.  
4 З метою обміну досвіду роботи, проводити практичні семінари заступників директорів з питань роботи шкільних округів на базі діючих Староостропільського та Немиринецького шкільних округів Щорічно  
5 Проводити моніторинг роботи новостворених шкільних округів, аналізувати їх результати діяльності 2012-2017р.р.  
6 Своєчасно готувати необхідну документацію для подання на сесію районної ради з метою прийняття відповідного рішення по створенню шкільного округу Щорічно  
7 Організувати співпрацю з сільським головами та керівниками структурних підрозділів, які можуть бути суб’єктами освітнього округу по визначенню їх ролі у функціонуванні округу  Постійно   
8 Організувати роботу батьківського всеобучу з проблем організації та роботи шкільного округу  2012-2017р.р.    
9 Внести своєчасні зміни в діючі шкільні статути тих шкіл, які функціонуватимуть в складі шкільного округу 2012-2017р.р.   
10 Надавати практичну та методичну допомогу керівникам новостворених шкільних округів в складанні навчальних планів та плануванні роботи округу   2012-2017р.р.  
11 Вирішити питання придбання шкільних автобусів для забезпечення підвезення учнів до Пеньківського та В.Мацевицького шкільних округів 2015р. 2017р.  
12 При складанні річного кошторису передбачити фінансування шкільних округів згідно плану їх створення  2012-2017р.р.  
13 Покращити кадровий потенціал базових навчальних закладів шкільних округів 2012-2017р.р.    
14 При створенні шкільних округів передбачити зміцнення їх матеріально-технічної та навчальної бази 2012-2017р.р.    
15 Вдосконалити організацію профільного навчання та допрофільної підготовки на базі новостворених шкільних округів  2012-2017р.р.    
Прогнозовані шкільні округи
1. Створити шкільні округи на базі таких загальноосвітніх навчальних закладів
1.1 Великочернятинський шкільний округ: Базовий навчальний заклад – Великочернятинська ЗОШ І-ІІІ ст. Суб’єкти округу: - В.Чернятинська ЗОШ І-ІІІ ст.
Пашковецька ЗОШ І-ІІІ ст.
Малочернятинська ЗОШ І-ІІІ ст.
Гребенинська ЗОШ І- ст.
2012 р.  
1.2 Самчиківський шкільний округ: Базовий навчальний заклад – Самчиківська ЗОШ І-ІІІ ст. Суб’єкти округу: - Самчиківська ЗОШ І-ІІІ ст.
Сахновецька ЗОШ І-ІІІ ст.
Киселівська ЗОШ І-ІІ ст.
Решнівецька ЗОШ І-ІІ ст.
2013 р.  
1.3 Миролюбненський шкільний округ: Базовий навчальний заклад – Миролюбненська ЗОШ І-ІІІ ст. Суб’єкти округу: - Миролюбненська ЗОШ І-ІІІ ст.
Сковородківська ЗОШ І-ІІІ ст.
Верхняцька ЗОШ І - ст.
2014 р.  
1.4 В.Мацевицький шкільний округ: Базовий навчальний заклад – В.Мацевицький НВК Суб’єкти округу: - В.Мацевицька ЗОШ І-ІІІ ст.
Іршиківська ЗОШ І-ІІІ ст.
Чорнянська ЗОШ І-ІІ ст.
Огіївська ЗОШ І-ІІ ст.
Раштівська ЗОШ І-ІІ ст.
2015 р.  
1.5 Веснянський шкільний округ: Базовий навчальний заклад – Веснянська ЗОШ І-ІІІ ст. Суб’єкти округу: - Веснянська ЗОШ І-ІІІ ст.
Лажівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Баглайська ЗОШ І – ст.
2017 р.  
1.6 Пеньківський шкільний округ: Базовий навчальний заклад – Пеньківська ЗОШ І-ІІІ ст. Суб’єкти округу: - Пеньківська ЗОШ І-ІІІ ст.
Губчанська ЗОШ І-ІІІ ст.
Драчівська ЗОШ І-ІІ ст.
2016 р.  
П р и м і т к а: В процесі оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів можливі зміни в складі суб’єктів шкільних округів