Відділ освіти Старокостянтинівської РДА
Хмельницької області

Козацький  дух  в юних серцях

Козацький  дух  в юних серцях

 

14 жовтня відзначається День Покрови  Божої Матері. Для  українських  козаків –  це було  найбільш  шановане   свято. У цей  день  у козаків  відбувалися  вибори  нового отамана. Відзначались  найкращі  козаки. Вони  вірили, що  свята  Покрова  охороняє  їх, а Пресвяту Богородицю  вважали  своєю Заступницею  і Покровительницею.

Тому напередодні, 13 жовтня,   у нашій Козацькій  родині, Немиринецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, відбулося  свято «Козацьку славу пронесемо крізь віки», де було проведено посвяту здобувачів освіти 1 класу  в козачата, п’ятикласників — у джури, а учні 9 класу здобули почесне звання — юні козаки. Це   справді  велике  дійство   для   усіх  учасників освітнього процесу, а особливо  для найменших школярів, адже  тепер  вони  стали  юними  захисниками  нашої країни  та її  майбутньою  гордістю. Під час  урочистого  моменту, прозвучали  слова  клятви  з уст  учнів. Вони присягнули на вірність  Україні  і своїй  школі, вступаючи  до лав козацтва, перед  обличчям  своїх  друзів, перед рідною  землею  та пам’яттю звитяг  козаків, школярі  урочисто  промовляли: «Клянемось». Учні пообіцяли  бути ввічливими   і поважати історію рідного краю.

Наші  маленькі  козачата запам’ятають цей  день, як особливий  для них. Адже   вони змогли  відчути  причетність  до  великої  історії  нашого  народу, до потужності  і міцності  славного  українського  козацтва.

Усі  побажали   нашим  козачатам, джурам, юним козакам – міцного здоров’я, гарних успіхів  у навчанні.

Такі  позакласні  заходи  не лише  залучають  школярів  до  джерел  національної  історії  та культури, розширюють їх кругозір  про  козацтво, а й  розвивають  силу, швидкість, спритність, координацію  рухів  та виховують  наполегливість, волю, принциповість  і товариську взаємодопомогу, почуття гідності, честі  та любові  до Батьківщини.

 

 

 

 

Педагог – організатор 

Немиринецької ЗОШ І –ІІІ ступенів

Людмила  Крисько« повернутися до списку новин