Відділ освіти Старокостянтинівської РДА
Хмельницької області

День Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого, в Україні День Героїв Небесної Сотні. Впродовж дня вся країна і цілий світ, що визнав право нашого народу на європейський вибір, встановлення демократичних цінностей, вшановує  память загиблих на Майдані. Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень загинули активісти Революції Гідності і серед них Сергій Нігоян. Всі, хто слідкував за подіями, запамятали цього молодого чоловіка, який читав уривок з поезії Т.Шевченка «Кавказ».

  Естафету Героя сьогодні продовжили пошановувачі творчості великого Кобзаря – здобувачі освіти із сімнадцяти закладів освіти району. Вони читали поезію Тараса  Григоровича , бо вона безсмертна. Тарас Шевченко – це не минуле, це сьогодення. Він важливий і для тих, хто жив колись,  і для тих, хто живе тепер, хто асоціює себе з Україною. У віршах поставав образ автора – бунтаря, лірика, пророка.

  Читці були представлені у молодшій і старшій віковій категорії. Оцінювали виступи учасників члени журі:  Світлана Білан – директор центральної районної бібліотеки та Наталія Сапчук – директор центру дитячої творчості. Присутні в залі були вражені виразністю та емоційністю виконання такої непростої у розумінні і почуттях поезії Т.Шевченка учасниками молодшої вікової категорії:

  • Ковальчук Ульяною ( Поповецький НВК);
  • Бондарчук  Софією (Ладигівський НВК);
  • Левусь Христиною (Великомацевицький НВК);
  • Горбачем Артемом (Стецьківський НВК);
  • Лищуком  Олександром (Великочернятинська ЗОШ І-ІІІст.);
  • Харчуном Костянтином (Немиринецька ЗОШ І-ІІІст).

Високий рівень виконавської майстерності продемонстрували учасники старшої вікової категорії:

  • Ібрагімова Емілія (Лажівська ЗОШ І-ІІІст.);
  • Шлапак Наталія (Староостропільське НВО);
  • Грабчук Тетяна (Миролюбненська ЗОШ І-ІІІст.).

Емоційною за змістом і сценічною за формою була представлена літературна композиція на вірш Т.Шевченка «Тополя» учасниками з Великомацевицького НВК Кравець Людмилою, Шемчук Вікторією, ЯрошикРусланою.

  Організаторами свята були - районний відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та Центр дитячої творчості Старокостянтинівської районної рали.

Ще і ще раз переконуємося, що є у наших сільських школах діаманти, які треба знаходити, шліфувати і дарувати людям. Бо саме село і  надалі залишається колискою української нації, де люди розмовляють українською, ходять в українську церкву, на свята одягають вишиванки, співають українських пісень. Тому бережімо те, що маємо, примножуймо його і даруймо світові!

                          І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

                          А буде син, і буде мати

                           І будуть люде на землі.

Т.Шевченко

 « повернутися до списку новин