Відділ освіти Старокостянтинівської РДА
Хмельницької області

Незабутні враження

Всією школою ми з нетерпінням чекали 10 листопада, адже знали, що чекає на нас цікава подорож. Старалися всі підтягуючи «хвости» з навчальних предметів,  допомагали один одному у навчанні щоб зайняти успішне місце в списку претендентів для поїздки в столицю нашої держави м.Київ.

І ось прохолодним, осіннім ранком бадьоро, в гарному настрої з веселими піснями їдемо по звивистій стрічці шосе, яка стрімко веде нас до незабутніх вражень. Кілька привалів з перекушуваннями, і  ми вже на місці.

Наша подорож відбулася завдяки запрошенню народного депутата України  Величковича Миколи Романовича та за підтримки голови Старокостянтинівської райдержадміністрації Сергія Фесуна. Ми, учні Губчанського НВК, відвідали Верховну Раду України .  Перехопивши подих,  переступаємо поріг і відкриваємо двері приміщення головного законодавчого органу нашої держави . З посмішкою нас зустрічає  Микола Романович разом із екскурсоводом . Уважно слухаємо  розповідь про історію будівництва приміщення Верховної Ради України . Перейшовши на другий поверх парламенту , відразу привернуло погляд грандіозне полотно, на якому зображена історія державотворення України в ключових постатях.  Її автор – художник Олексій Кулаков. Сама ідея створення картини належить нардепу Івану Плющу. Але реалізували задум через ініціативу депутата Степана Гавриша. Бо саме він звернувся до художника з пропозицією намалювати таку картину. Картина розміром 2х5 метрів. На її створення художник витратив 4 місяці роботи . Було приємно віднайти на картині прізвище і нашого земляка Фесуна Никанора Артемовича (Народного депутата України 1-го скликання) який також зробив свій внесок у становлення нашої незалежної  України. Дух переповнює груди.

 Не залишилась нашої  уваги і  люстра, яка прикрашає стелю в сесійній залі Верховної Ради України . Вага люстри – 4 тонни, вона розрахована на 98 лампочок потужністю 100-220 Вт. Побувавши на балконі , який знаходиться в сесійній залі , ми змогли відчути себе на місці народних обранців . Хтось згадав уроки історії , хтось побачив на практиці заняття з правознавства, а хтось і задумався над майбутньою  кар’єрою державного діяча,  хтось з посмішкою згадав трансляцію пленарних засідань.

 По завершенню  екскурсовод із задоволенням відповідала на абсолютно всі питання допитливих сільських учнів. Враження незабутні.

Ще довго, повертаючись додому , ми  ділилися своїми думками від побаченого та почутого .

 

О.Гордійчук лідер учнівського

 самоврядування Губчанського НВК

Н.В.Чернега педагог-організатор« повернутися до списку новин