Відділ освіти Старокостянтинівської РДА
Хмельницької області

Усі ми українці – козацького роду

         Козаки – славні воїни та захисники рідної землі; безстрашні, горді, незламні; яскравий приклад мужності, героїзму, патріотизму; люди, нащадки яких з такою самовідданістю, самопожертвою боронять зараз на сході кордони нашої держави.

          Козацтво – це одна зі сторінок нашої історії, що сформували саме той волелюбний дух, який є індикатором нашої національної приналежності.

          Саме тому напередодні Дня українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці (в народі – Козацька Покрова, адже з давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою українського козацтва) у Немиринецькій ЗОШ І – ІІІ ступенів зібралася рада Козацької республіки. Члени гуртка ЦДТ «Джура» під керівництвом Харчуна М.М. підготували та провели патріотичний захід «Козацтво – то світла сторінка у книзі, що наші діди написали шаблями».

         У ході свята  в цікавій формі гуртківці презентували присутнім відомості про часи Козацької Січі, глибше познайомили з побутом наших славнозвісних  предків. Завітали на свято також гоголівські персонажі Тарас Бульба та його сини, які показали деякі звичаї козацтва. Гордо розвівалася хоругва, гордо звучали кроки знаменної групи під музику козацького маршу. Гучно звучав гімн Козацької республіки. Чітко лунали рапорти ройових.

         Невимовною радістю світилися очі малюків-першокласників, коли після перевірки на знання про козаччину та вміння співати народних пісень, їм було вручено посвідчення козачат та знаки членів Козацької республіки.

     «Бо усі ми українці – козацького роду» - впевнено вимовляли п’ятикласники, які з цього часу перейшли з лав козачат у лави джур.

     У формі гри козаки перевіряли ройового дев’ятикласників та його рій на знання козацької історії. З гідністю витримали такий іспит школярі, і були переведені до лав юних козаків.

       На закінчення свята усіх новоприйнятих  почастували козацькою кашею.

      Споглядаючи на радість школярів та відчуваючи усю серйозність , з якою вони готували цей захід, можна з упевненістю стверджувати, що ці діти сповна  вбирають патріотичний дух наших славних пращурів і що дійсно «козацькому роду – нема переводу».        « повернутися до списку новин