Відділ освіти Старокостянтинівської РДА
Хмельницької області

Інтерв'ю з начальником відділу освіти Сергієм Чернегою

Останніх дзвоників, як і випускних вечорів не буде. Табір «Калинівка» теж не працюватиме. На жаль…

 

Всесвітня пандемія зачепила усі сфери життя: і промисловість, і соціальну сферу, і підприємництво. Та чи не найгостріше китайський вірус вплинув на заклади освіти – зачинилися дошкільні заклади, а школи перейшли на нове, як для учителів, так і для учнів та їх батьків, дистанційне навчання. Перенесення дат ЗНО, часткова відміна ДПА. Крім того, рекомендовано відмінити проведення останнього дзвоника та випускних балів. Під питанням відпочинок школярів у оздоровчих таборах. Тож, питань більше, ніж відповідей. За роз’ясненнями щодо завершення 2019-2020 навчального року на Старокостянтинівщині ми звернулися до начальника відділу освіти молоді та спорту райдержадміністрації Сергія Анатолійовича Чернеги.

 

 - Сергію Анатолійовичу, цей навчальний рік був досить незвичним і непередбачуваним. У 2020 році учні і дошкільнята майже не відвідували освітні заклади: спершу карантин через грип та ГРВЗ і ось два місяці – всесвітня пандемія.

 - Так, дійсно, 2020 рік видався викликом для світу. Проте не потрібно впадати в паніку – треба зберігати спокій і виконувати рекомендації Міністерства здоров’я України.  Освітній процес на Старокостятинівщині, як і у всій Україні, не зупинився, а видозмінився. Діти Старокостянтинівського району. На відміну від інших учнів області, в дещо вигідному становищі – так як спалах ГРВІ ми пройшли без карантину. На Старокостянтинівщині маємо 30 навчальних закладів та 28 дошкільних установ, де навчаються  2604  учні та 621 вихованець. Відповідно до сучасних реалій, ми розпочали нове для усіх учасників навчального процесу  - дистанційне навчання. Як це відбувається на практиці? Завдяки сучасним технологіям, діти спільно з педагогами  створюють у Viber групу класу, де учитель спілкується, роз’яснює, задає домашні завдання. Учні дивляться по телебаченню онлайн уроки з усіх предметів, у  Viber групі отримують завдання, скидають виконання.

 - А якщо учень не має можливості навчатися через інтернет, тож, не всі діти мають відповідні технологічні можливості?

 - Тоді навчання проходить більш індивідуально – у телефонному режимі з учителем. Дитина дивиться всеукраїнські уроки по телебаченню, вивчає матеріал у підручнику, і спілкується телефоном з учителями.  Особливо хочу наголосити, карантин – то не канікули. Учні мають навчатися. Але! Не потрібно створювати особливу напругу навколо дистанційного навчання. У вересні нового навчального року дітей буде проведено коригуюче навчання для того, аби школярі краще засвоїли матеріал, який нині надається дистанційно. Тривалість визначатиме школа безпосередньо для кожного класу, залежно від того, як учні опанували матеріал.

 - Коли має закінчитися цей навчальний рік, уже є точні дати?

 - Так, Міністерство освіти України уже визначилося: 

до 31 травня триватимуть заняття;

до 1 липня має бути завершений навчальний рік;

до 15 червня школи завершують оформлення: свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень;

упродовж червня школи на педагогічних радах розглядають питання про переведення учнів до наступного класу.

 - З навчанням зрозуміло. Я як відбуватиметься оцінювання, ДПА, переведення у наступний клас?

 - Підсумкове оцінювання учнів здійснюється з урахуванням результатів у І семестрі, січні-березні 2020 року та результатів навчання з використанням дистанційних технологій у період карантинних обмежень. А державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів скасована. Якщо учні 1-8, 10 класів не планують навчатися в іншому закладі освіти, школи надсилатимуть копії документів учням електронною поштою, а оригінали документів будуть видані у вересні 2020/2021 навчального року.

 - Сергію Анатолійовичу, найбільше хвилювань нині у випускників та їх батьків. Яка ситуація у майбутніх абітурієнтів?

 - Відразу хочу заспокоїти і випускників, і їх батьків – усе буде добре. Випускники 11-х класів отримають документ про здобуття освіти після складання ДПА у формі ЗНО. Основну сесію ЗНО заплановано провести з 25 червня до 17 липня. До цього часу 15-17 червня буде проведено пробне ЗНО. Звісно, тестування відбуватиметься з дотриманням соціального дистанціювання та забезпеченням індивідуального захисту учасників. Якщо епідеміологічна ситуація не дозволить провести ЗНО у червні-липні, будуть прийняті відповідні управлінські рішення, про що буде повідомлено всіх випускників , батьків, освітян.

  - Одне з найактуальніших запитань для випускників – останні дзвоники та випускні бали?

 - Постановою Уряду загальнонаціональний карантин продовжено до 22 травня. Міністерство освіти та науки рекомендує утриматися від проведення масових заходів, зокрема – останніх дзвоників та випускних вечорів. Здоров’я наших учнів – важливіше!

 - Сергію Анатолійовичу, уже відомо, чи працюватиме цьогоріч наш оздоровчий табір «Калинівка»? Він готовий до приїзду дітей?

 - Позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Калинівка» - то наша гордість. Щороку там відпочиває близько 420 діток, до речі, не лише зі Старокостянтинівщини, а й з інших районів Хмельниччини. Гарні відгуки і у малечі, і у їх батьків. На мій превеликий жаль, найймовірніше, що цього літа «Калинівка» на працюватиме… Ми готові прийняти школярів, матеріально-технічно база практично готова до відкриття. Проте, наразі остаточної відповіді на це запитання немає, адже невідомо, як розвиватиметься ситуація з COVID-19. Тож, поки – ні! У червні ми будемо зачинені.

 

 - Наостанок про болюче для педагогічних працівників. Чи не відбувається у нас в районі скорочення працівників у сфері освіти? Чи виплачується у повному обсязі заробітна плата? І коли учителі зможуть піти у відпустки, чи не вплине вимушений карантин на їх відпочинок?

- Дійсно питання актуальне для освітян. З усією відповідальністю можу запевнити, що жодних скорочень серед працівників освіти у нашому районі немає. Учителі працюють дистанційно, навчають учнів, тобто виконують свою роботу. Ніхто не пішов у відпустку без збереження заробітної плати, ніякі виплати у нас не скорочено. Виплата заробітної плати відбувається у повному обсязі, відповідно до тарифікації. У відпустку працівники підуть відповідно до раніше затвердженого графіку відпусток.

 

 - Дякую вам за роз’яснення! Бажаю здоров’я!

 

 

Тетяна МАРТИНЕНКО,

газета "Життя Старокостянтинівщини"

 « повернутися до списку новин