Відділ освіти Старокостянтинівської РДА
Хмельницької області

Свято Калити в Сербинівському ЗДО "Сонечко"

   13 грудня  святкуємо День святого Андрія Первозванного. Свято Андрія і його особливості святкування розпочинають зимовий цикл тематичних Різдвяно-Новорічних свят. Діти ЗДО «Сонечко» теж знайомляться і вивчають традиції святкування зимових свят нашого народу. Педагоги нашого закладу виховують у дітей інтерес до народної творчості, любов до рідного краю, повагу до традицій прадідів. Важливе місце займає формування усвідомленого ставлення до календарно-обрядових свят, залучення дошкільників до безпосередньої участі в них.

   Вихованці нашого закладу пригадали всі народні звичаї, обряди та розваги, які влаштовували наші предки з давніх часів.Дівчатка, вмілі господині, наварили смачних, біленьких та пухкеньких вареничків, спекли рум яну калиту, а хлопчики показали, які вони є сильні, мужні та витривалі.

  Всі співали, танцювали, змагалися між собою у естафетах та намагалися вкусити калиту.

  Діти від такого цікавого дійства, як «Кусання калити» отримали багато позитивних емоцій, а в кінці свята скуштували калиту.

   Проводячи дітей стежками календарної обрядовості, маємо надію на те, що і вони поведуть своїх дітей, забезпечуючи тим самим зв язок поколінь.« повернутися до списку новин