Відділ освіти Старокостянтинівської РДА
Хмельницької області

Корекційна допомога дітям з особливими освітніми потребами в «Інклюзивно-ресурсному центрі»

З нового навчального року розпочав свою роботу  «Інклюзивно-ресурсний центр» Старокостянтинівської районної ради. Одним з основних напрямків роботи закладу є надання корекційної допомоги дітям з різними видами порушень у здоров’ї.

Сьогодні в корекційній педагогіці є багато відомих методів направлених на подолання труднощів  розвитку у дітей з психофізичними порушеннями.

   Однією з провідних методик в цьому напрямку,  в усьому світі,  вважається АВА терапія. Вона допомагає в роботі з такими базовими навичками як:дивитися, слухати, відтворювати та розуміти співрозмовника. Ефективність програми АВА підкріплюється новим підходом щодо роботи корекційних педагогів з дитиною. Техніки терапії допомагають в освоєнні навичок побудови соціальних відносин, адаптації та соціалізації.

На сьогоднішній день навчання за такою методикою може використовуватися як педагогами, так і батьками. Одним з завдань спеціалістів «Інклюзивно-ресурсного центру» (логопеда Савчук А.В. і практичного психолога Шпітько А.І.) – навчаючи дитину, навчити і батьків.

 АВА терапія може проводитися також і в школі, і вдома, залежно від потреб, можливостей дитини. Так само може бути частиною індивідуального плану навчання дитини. Таким чином, можна вирішити основні завдання в засвоєнні соціальних навичок та адаптації дитини.

 

Завідувач «Інклюзивно-ресурсним центром Ниник О.О.« повернутися до списку новин