Відділ освіти Старокостянтинівської РДА
Хмельницької області

Вшановуємо рідну мову

    Коли на землю ступає падолист,  ми святкуємо День української писемності та мови, вшановуємо пам'ять Преподобного Нестора Літописця -  українського письменника, основоположника давньоруської історіографії, мислителя, ученого, першого історика Київської Русі, найосвіченішої людини XI ст.

 Традиційно цього дня відбувся ювілейний  Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, у  написанні якого взяли участь учні 9-11 класів та вчителі – словесники.  Учні середніх класів розгадували цікаві лінгвістичні ребуси, виконували пісні про мову, про Україну. Усе це створило атмосферу творчості й натхнення.

Цьогоріч  9 листопада стартував шкільний етап Міжнародного конкурсу знавців української  мови імені П. Яцика. «Ніщо і ніколи так  не об’єднає українців, як рідне слово», - часто повторював меценат. Тому   основним призначенням    конкурсу є  виховання шанобливого   ставлення до мови , пробудження через художнє слово найкращих людських чеснот , розвиток  творчих та розумових здібностей, піднятття престижу рідної мови.

Не залишилися осторонь і школярі Великомацевицького НВК.  Учні 3-11класів  із захопленням взялися за перо. Старанно виконуючи завдання,  вони виклали свої міркування, проявили креативність та глибокі знання з української мови.

Кожного разу  під час проведення конкурсу ім. П. Яцика  спостерігаємо, як в очах учнів з’являється натхнення, бажання  знати більше , розвиватися. Учасники сповнюються  гордістю , любов’ю до рідного слова, відчувають у собі силу, щоб змінити  на краще не тільки себе , а й свою країну.

День української писемності і мови утверджує державний статус мови, підносить її престиж, виховує повагу до культури і традицій  нашого народу.

 

 « повернутися до списку новин