Відділ освіти Старокостянтинівської РДА
Хмельницької області

Сучасний освітній заклад

Школа … Це не тільки споруда, це стрімкий потік, вир, що перетворює її на живе й бурхливе диво. Це місце, де дитина живе своїм життям, а вчителі створюють атмосферу радості, творчості й доброти,  усвідомлюючи, що лише за таких умов можна плекати  інтелектуальне і духовне майбутнє держави. Зробити школу сучасною, її випускників конкурентноспроможними, компетентними , здатними реалізувати свої ідеї, здібності, обдарування – пріоритетні цілі в роботі педагогічного колективу Григорівської  загальноосвітньої школи, на базі якої днями було проведено районний семінар учителів початкових класів та вчителів фізичної культури на тему : «Сучасний урок в умовах сільської школи».

         Освітяни району мали нагоду побувати на відкритому уроці «Розрізнення слів із коренями, що звучать однаково, але мають різне значення », який провела класовод 3 класу – Т.М.Скора.  А вчителі фізичної культури відвідали урок у 8 класі «Гімнастика за методом колового тренування» -  учитель Н.П.Ручківська.

         Під час обговорення уроків методист відділу освіти, молоді та спорту Старокостянтинівської районної державної адміністрації – Г.П.Реп’юк підкреслила, що учень школи – співтворець уроку: він мислить, спілкується, не боячись помилитися, відстоює власну думку , прагне нового, вміє працювати сам і в колективі, здатний оцінити працю власну і своїх товаришів.

         Заступник директора школи з навчально-виховного процесу – Н.М.Рокоман наголосила, що робота навчального закладу спрямована на реалізацію сучасних освітніх технологій, моделей і програм .Основний акцент зосередила на компетентнісному змісті освіти. Серед компонент-формули  - дві «нові цінності»: дитиноцентризм та наскрізний процес виховання, заснований на цінностях. Формула «вчитель - наставник» має відійти в минуле, а на заміну – вчитель – партнер, який взаємодіє з батьками та учнями задля максимального розкриття дитячих здібностей. Також завуч школи відзначила високий професіоналізм , доцільність та ефективність використаних методів, творчий підхід, ініціативність вчителів, які дали відкриті уроки. Вони досягли поставленої мети  за допомогою вищеназваних технологій.  

         А завершився семінар «Веселими стартами» . На майданчику зустрілися збірні спортивні команди початкових класів, щоб позмагатися у силі , спритності, винахідливості і просто відпочити. Святкова, дружня атмосфера була створена командами. Не зупинятися, а рухатися вперед допомагала підтримка вболівальників: педагогів, гостей, активної малечі. Усі старання та майстерність учасників змагань оцінило компетентне журі. За участь у змаганнях команди відзначені грамотами відділу освіти, молоді та спорту Старокостянтинівської районної державної  адміністрації, які вручив методист  районного методичного кабінету О.І.Мордюк. «Ми вдячні організаторам спортивних змагань, усім, хто долучився до проведення неймовірного спортивного свята . Разом із учнями  ми отримали заряд позитивної енергії та фантастичних вражень», - зауважив С.М.Сиротюк – директор районної дитячо-юнацької спортивної школи.

         Підсумовуючи роботу семінару, директор школи – А.С.Соколовська  підкреслила, що школа – ефективна команда, яка творчо й самовіддано працює, вбачаючи своє головне завдання у створенні учням умов для самовизначення й самовираження, у максимальному наближенні процесу навчання до запитів і можливостей школяра, у вихованні особистості, здатної творити власне життя. А педагоги школи – це когорта майстрів , професіоналів своєї справи, талановитих новаторів, умілих організаторів, невтомних наставників, сподвижників і творців майбутнього.  Вони натхненно дарують дітям тепло своїх сердець, аби учні змогли сягнути висот успіху.

 

Т. Бондарчук,

голова методичного об'єднання

вчителів початкових класів

Григорівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 « повернутися до списку новин