Відділ освіти Старокостянтинівської РДА
Хмельницької області

До навчального року готові!

Менше, ніж за тиждень навчальний процес має розпочатися в усіх школах району.

 

2020-2021 навчальний рік - особливий, тому що він розпочнеться в умовах пандемії. У Міністерстві освіти та науки розробили рекомендації того, як відбуватиметься навчальний процес, аби мінімізувати COVID-19. Освітній процес матиме свої особливості, свої виклики. Із цим мають змиритися всі його учасники - батьки, вчителі, школярі. Тож, аби дізнатися, як саме зміниться навчання у загальноосвітніх закладах Старокостянтинівщини через коронавірус та, власне, про готовність шкіл району до початку нового навчального року, ми звернулися до начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Сергія Чернеги.

 

Кор.: Сергію Анатолійовичу, скажіть, будь ласка, коли і як розпочнеться навчальний рік на Старокостянтинівщині? Чи зможуть діти 1 вересня сісти за шкільні парти і чи не завадять цьому карантинні обмеження?

 

Навчальний рік на Старокостянтинівщині, традиційно, розпочнеться 1 вересня. Чи будуть шкільні лінійки, до яких ми усі звикли? Ні. День Знань відбудеться в новому форматі, лінійки не буде, а буде зустріч вчителя й учнів. Здоров’я дітей важливіше, як шкільне свято. До речі, у школу заходитимуть тільки учні, вчителі та персонал школи - вхід батькам, бабусям-дідусям заборонений. При вході в школу вчителі й учні будуть обробляти руки aнтиceптиком та щоранку будуть проводити темпеpaтурний скpинiнг. На перервах, у коридорах шкільного приміщення, учні середньої та старшої школи мають одягати маски. Учні 1-4 класів зможуть пересуватися по навчальному закладу без масок і респіраторів. Варто зауважити, що враховуючи рекомендації МОН та МОЗ, для шкіл району придбано і передано в освітні заклади дезінфікуючі та миючі засоби, пірометри на суму 90 тис грн. Окрім того, нормою з 1 вересня 2020 року в організації навчально-виховного процесу мають стати затвердженні керівниками шкіл маршрути руху учнів по школі, графіки роботи, обов’язковість маски та засобів, які мають максимально забезпечити збереження життя і здоров’я дітей та працівників. Ми розуміємо, що протиепідемічні заходи повинні стати нормою життя.

 

Кор.: Скільки школярів цьогоріч навчатимуться у загальноосвітніх закладах Старокостянтинівщини? Чи усі школи матимуть перші класи?

 

На 1 вересня мережа навчальних закладів району складатиме 30 загальноосвітніх шкіл, з них 4 - ЗОШ І ступеня, 19 закладів надаватимуть повну загальну середню освіту, 7 - школи І-ІІ ступенів. У 2020-2021 навчальному році за парти сядуть 2598 учнів. Серед них зараховано 215 першокласників. З прикрістю змушений констатувати, що відсутні учні 1 класу в Підгірнянському НВК, Сковородківському НВК. У Бутовецькій, Ілляшівській, Решнівецькій, Волице-Керекешинській, Пеньківській школах першокласники навчатимуться на індивідуальній формі навчання (педагогічний патронаж), оскільки наповнюваність класів менше 5-ти дітей. Для 25 дітей з вадами психофізичного розвитку організовується індивідуальне навчання. 5 дітей з порушеннями фізичного і розумового розвитку навчатимуться інклюзивно в закладах загальної середньої освіти, двоє - в дошкільних. Мережа дошкільних навчальних закладів цього навчального року складає 28 одиниць.

 

Кор.: Чи готові навчальні заклади розпочати освітній процес? Враховуючи карантинні особливості минулого навчального року, часу для ремонтів було багато…

 

Так, як ви і зауважили, часу для зміцнення матеріально-технічної бази будівель закладів освіти було багато. І ми його використали максимально ефективно. Підтвердженням цього є те, що в період з 17 по 21 серпня комісією по прийому навчальних закладів до нового навчального року здійснено об’їзд усіх навчальних закладів району, результатом якого є офіційний акт про те що, всі освітні заклади готові розпочати новий 2020-2021 навчальний рік. Що ж саме було зроблено? Замінено автоматику твердопаливного котла Ладигівського НВК; замінено газові котли в Веснянській ЗОШ І-ІІІст. - 1 котел потужністю 50 кВТ, Іршиківський НВК - 2 котли по 100 кВт; Великочернятинська ЗОШ І-ІІІ ст.- 1 котел потужністю 100 кВт; Миролюбненська ЗОШ І-ІІІ ст. -1 котел потужністю 100 кВт, Сковородківський НВК - 1 котел потужністю 100 кВт. Завершується поточний ремонт, заміна сантехнічного обладнання та монтаж нового твердопаливного котла у Морозівському НВК. Крім того, виконано роботи з монтажу блискавкозахисту Веснянської, Воронковецької ЗОШ І-ІІІ ст., Пеньківського та Пашковецького НВК. За даний період проведено обсяг робіт щодо зміцнення матеріально-технічної бази будівель закладів освіти: встановлено ринви та водостоки в ПЗОВ «Калинівка»; завершено капітальний ремонт міні-спортивного футбольного поля в Самчиківській ЗОШ І-ІІІ ст.; господарським способом проведено поточні ремонти спортивних залів у Воронковецькій ЗОШ І-ІІІ ст. та Староостропільському НВО. На початок навчального року за спонсорські кошти відремонтовано майстерню у Воронковецькій ЗОШ І-ІІІ ст.; закуплено 5 електричних плит, 2 погружних насоси, 4 мотокоси, 3 холодильники. Ну і, звісно, традиційно, у кожному навчальному закладі за рахунок різних джерел фінансування зроблено поточні косметичні ремонти. Тож, зі всією відповідальністю можу запевнити, що навчальні заклади готові зустріти школярів.

 

Кор.: І насамкінець, про підвіз учнів та педагогічних працівників. Скільки автобусів буде довозити школярів та в якому вони технічному стані? Чи враховуються протиепідемічні вимоги при перевезенні?

 

Підвіз учнів, вихованців дошкільних закладів та педагогів будуть здійснювати 23 шкільних автобуси. Учні, яких підвозяться до закладу освіти, мають заходити до салону автотранспорту при наявності засобів індивідуального зaxисту (pecпіратора або зaxиcної мacки). Упродовж літніх канікул здійснено технічне обслуговування автобусів - усі вони технічно справні.

 

Кор.: Сергію Анатолієвичу, дякую за розмову. Сподіваємося, цей новий навчальний рік буде менш стресовим, як попередній.

 

Дякую! Користуючись нагодою, вітаю усіх учнів, дошкільнят, освітян та батьків із початком навчального року! Нехай він буде цікавим і пізнавальним, успішним і плідним. Міцного усім здоров’я! Нехай цей шкільний рік відкриє перед молоддю нові горизонти пізнання себе і світу, вчителів - надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей.

 

Тетяна МАРТИНЕНКО

фото авторки

 

Матеріали сайту unas.news« повернутися до списку новин