Відділ освіти Старокостянтинівської РДА
Хмельницької області

Маленька перемога, яка веде до великої мрії…

В дні перемог і в дні поразок,

Щасливі дні і дні сумні

Іду з дитинства до Тараса,

Несу думки свої земні.

 

Ю. Рибчинський

 

 

 

 

 

 

 

     Минуло багато років  відтоді, як перестало битися серце геніального поета, славного сина українського народу,  але й сьогодні, як живий , говорить він із своїми наступниками. Його слово досі між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне…

     Давно мріяла побувати у Каневі на Тарасовій горі, побачити могилу, де поховано мого улюбленого поета, Великого Кобзаря українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. Ця мрія зародилася тоді, коли ще у дитинстві мама розповідала мені про Чернечу гору та читала вірші з «Кобзаря»,  наповнені теплом та любов’ю до свого рідного краю та українського народу. Згодом, у школі,  більш детально познайомилась із життям і творчістю Великого генія і вже  декламувала  улюблені вірші,  поринаючи у світ думок палкого патріота, його почуттів, переживань, страждань. Саме тому минулого року, у пятому  класі,  взяла участь у районному етапі ІХ Міжнародного  мовно-літературного  конкурсу  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка - і ще на крок наблизилася до своєї мрії .    Коли вперше спробувала свої  сили , то вразило і, водночас, потішило, яка велика кількість молоді прийшла випробувати  себе, як наполегливо та завзято висловлювали свої думки учні та студенти. Нові знайомства з однодумцями , шанувальниками творчості митця  допомогли усвідомити, що твори Тараса Григоровича актуальні для сучасників насамперед тим, що попри своє нелегке життя він вірив в Україну, в те, що вона стане вільною, незалежною.

     У різних етапах конкурсу -  різні завдання. Особливо цікавим було написати  про перше знайомство з творчістю Тараса Шевченка, розповісти про враження від його поезій, яким я уявляю автора віршів, чи змінилися мої уявлення про митця після того, як  дізналася про нього більше, а ще потрібно було виконати  різні граматичні завдання. Для того, щоб гарно виконати все, потрібно не лише сприймати  генія у сучасному житті, але й поринути у його час. Лише так можна зрозуміти наскільки він сучасний та ототожнений з Україною.

     Здобувши першу перемогу, я представляла свій район, а згодом і область у Всеукраїнському етапі даного конкурсу. Посівши там 4 місце  - не здалася, бо, як відомо, будь-який конкурс – це завжди виклик та можливість проявити себе. Не зупинялася на досягнутому, а пробувала свої сили у різних конкурсах та змаганнях, зокрема в цьому році взяла участь в обласному фестивалі читців «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській» і теж стала переможцем. Така непроста та трагічна історія життя дівчини-русалки (балада Тараса Григоровича «Русалка») стала наступною сходинкою моїх досягнень. Коли ж дізналася про перемогу у фінальному  Х (ювілейному) Міжнародному  мовно-літературному конкурсі  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, не могла повірити, що серед тисячі учасників, саме моя робота стане однією з найкращих.

     Розумію, що ця маленька перемога не тільки моя. Ми всі разом : методисти, організатори, учителі, які допомагали мені гарно підготуватися  й у різний час працювали в журі та оргкомітетах конкурсу, оцінюючи тисячі робіт (а це, повірте, не так легко) -  всі дружною командою йшли до цієї перемоги. Тож хочеться всім вам сказати велике щире ДЯКУЮ за прекрасний конкурс, за цікаві завдання.  Це чудова можливість  випробувати себе та свої можливості. Бажаю всім  здоров'я, натхнення, нехай людська шана буде Вам подякою за плідну працю.

     А наостанок хочу сказати, що я вірю - допоки є такі конкурси,  ми разом зможемо подолати будь-які перешкоди, а моя велика мрія реалізується…

 

   Ковальчук Ульяна, учениця 6 класу Поповецького НВК

 « повернутися до списку новин